Menu

SROGI BOCHEN

Wszystko jest kopią kopii jeszcze innej kopii

Rozum i godność człowieka

gawithpl

Z tak zwanymi obrońcami życia jest taki paradoks, że bronią życia od chwili poczęcia, ale tylko do chwili narodzin, bo potem to życie ludzkie jest już pod względem jakości warte gówno. Dziecko może konać w bólu przez tydzień w inkubatorze otoczone tylko bezradnymi pielęgniarkami. Wydaje mi się, że średniowiecze było bardziej miłosierne pod tym kątem. Dziecko zgwałcone przez opiekuna nie może liczyć na pomoc prawa w odratowaniu resztek godności, szans na powrót do szkoły i normalnego życia, tylko przez każdy kolejny dzień przeżywać gwałt na nowo. Ryzykować życiem niebezpieczny poród i jeszcze uszanować ojcowskie prawa gwałciciela. Niewarte obrony jest życie kobiety, która cierpieć ma w bólu i niepewności w imię godności zaśniadu groniastego, który nabył prawa do inkubowania wraz z kodem DNA. To tylko te skrajne przykłady, które różnią się od skrajnych przykładów drugiej strony (typu: lesbijki robiące sobie aborcję dla przyjemności), że są prawdziwe. Wyobraziłbym sobie Ojca Terlika, który trzyma dwunastoletnią córkę za rękę i w przerwach między krzykami bólu i niezrozumienia tłumaczy jej, że Jezus byłby dumny. Ale nie... to byłaby jakaś realna pomoc. Łatwiej wysrać tweeta, wkleić link i patrzeć, jak się muchy zlatują.

Poniedziałkowy protest popieram słowem i kliknięciem, ale nie stawię się, wybaczcie. W tłumie czuję się, jakbym tonął.

czarny

Zapisz

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Hołka] *.bj.uj.edu.pl

  Pomijając wszystko, o czym napisałeś: nie rozumiem, jak pro-lifowcy mogą być przeciwni badaniom prenatalnym i operacjom na płodach w łonie matki, skoro i jedno, i drugie ma na celu uratowanie życia nienarodzonego dziecka.

  Inna sprawa, że jak tak dalej pójdzie, będziemy mieć w Polsce Kalifat Katolicki. Niedobrze. :(

 • gawithpl

  Badania prenatalne na nie chyba dlatego, żeby matka nie dowiedziała się odpowiednio wcześnie, że płód jest uszkodzony i nie pojechała zrobić aborcję do Szwecji, na Słowację albo w podziemiu, tylko urodziła dziecko, które np. przeżyje pół godziny.

 • Gość: [motiv] *.toya.net.pl

  haha ciekawy blog! fajne przemyślenia i styl. Będę częściej! :)

© SROGI BOCHEN
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci