Menu

SROGI BOCHEN

Wszystko jest kopią kopii jeszcze innej kopii

Rogue One

gawithpl

Sory, nie widziałem filmu. Dałem taki tytuł, żeby kilka więcej osób ze strony Bloxa kliknęło.

Myślę sobie o tych ostatnich scenach z "Miasta 44". Chłopcy i dziewczęta w najpiękniejszym wieku, kulawo brną przez gruzy i pożogę miasta donikąd, wszyscy straceni. Myślę o Terminatorze, który znajdzie swoją ofiarę w każdej dziurze i nie spocznie dopóki jej nie zlikwiduje, myślę o tym uczuciu osaczenia i beznadziei. Trudno mi wyobrazić sobie większy koszmar niż oddziały egzekutorów przemieszczające się od drzwi do drzwi, konsekwentnie eliminujące niedobitki ocalałych na szczątkach osiedli mieszkalnych.

Nie musisz myśleć o przedpieklu w Syrii, możesz otulić sumienie sensownymi racjonalizacjami. Tyle nieszczęścia na całym świecie, nic na to nie poradzę przecież, zacznę naprawiać świat od własnego podwórka i nakarmię bezdomne koty. Chociaż mnie kłuje ta myśl, że ludobójstwo in spe to jednak inna kategoria niż ubóstwo, głód, epidemie, klęski żywiołowe i otwarte konflikty zbrojne, a doczekaliśmy wreszcie czasów, w których przywódcy świata nic w tej sprawie nie zrobią. I to w najlepszym razie.

Możesz znowu napisać gniewny status o Błaszczaku i PiS, a potem odpowiedzieć z niesmakiem na komentarz jakiegoś rasiolka, a nawet zbanować go ze swoich znajomych. Ogólnie możesz zrobić bardzo niewiele, a w ramach tego niewiele na przykład dorzucić cegiełkę na PAH albo zrobić którąkolwiek z tych mało pomocnych, ale lepszych niż nic rzeczy i podać temat dalej.

Jeśli losy rebeliantów z jakiejś odległej galaktyki was przejmują, to możecie przejąć się też trochę tymi z nieodległego kraju (serio, weźcie spójrzcie raz na mapę, to nie jest inny świat, to jest odległość między kciukiem a palcem wskazującym, latalibyście tam Wizzairem na plaże, gdyby nie ta sytuacja), których sięgają promienie gwiazdy śmierci.

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Hołka] *.static.ip.netia.com.pl

  Miałam nie czytać, bo staram się unikać spoilerów...

  Przerażają mnie wiadomości z Syrii. I czuję się dziwnie, gdy na fejsie doniesienia o ludobójstwie przeplatają mi się ze zdjęciami śmiesznych kotów, starwarsami i informacjami o nowych słuchawkach do srajfona.

  Ale serio, co ja mogę zrobić? Pisać petycje? Strajkować pod rosyjską ambasadą? Przecież wszystko to na nic. Efekt będzie, jak z tego obrazka:
  www.andrzejrysuje.pl/rysunek/z-odsiecza-na-krym

  Jedynym w tej chwili sensownym działaniem, wydaje mi się właśnie wpłacenie kasy na PAH. Reszta - niestety - w rękach polityków. Zwłaszcza tych z zachodu, bo nasi też niewiele mogą zdziałać.

 • gawithpl

  Masowy protest społeczny może wywrzeć jakąś presję, ale w tym przypadku trudno na to liczyć. Dwa lata wyczerpującej emocjonalnie i fizycznie sprawy uchodźców, która wywróciła wszystkie pojęcia do góry nogami i zamachy, przez które wszyscy chcą się tylko odgradzać murem od spraw międzynarodowych. I już żaden Kelly Family nie nagra nawet piosenki Children of Aleppo.

 • Gość: [Mfaktor.pl] *.dynamic.chello.pl

  Niestety, Bliski Wschód to region, gdzie niemal bez przerwy są jakieś wojny. Konflikt w Syrii szybko się nie skończy, bo nie zależy na tym uczestniczącym w nim stronom...

© SROGI BOCHEN
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci